Czy wypadek podczas wyjazdu integracyjnego może być wypadkiem przy pracy?

Niejednokrotnie spotykamy się w firmach z tzw. wyjazdami integracyjnymi. Zazwyczaj są one doskonałą okazją do zacieśnienia więzi i w pewien sposób pomagają nam na chwilowe zapomnienie o codziennych problemach.

30.08.2023

"Najbardziej niedoceniana" umiejętność, dzięki której ludzie odnoszą sukcesy i awansują

Nie każda osoba, która odniosła sukces zawodowy musi mieć nadzwyczajne umiejętności organizacyjne i wielką pewność siebie. Według dr Juliette Han- neurobiolożki z Harvard University niezwykle istotna jest samoświadomość.

10.08.2023

Zgubione świadectwo pracy – co robić, gdzie się zgłosić?

Świadectwo pracy to niezwykle istotny dokument, ale jak to w życiu bywa może nam się gdzieś zagubić. Co powinniśmy wtedy robić i dokąd się udać?

09.08.2023

Mindset przedsiębiorcy - co robić, żeby wygrywać w biznesie?- bezpłatny webinar

Czy chciałbyś dowiedzieć się jak odpowiednie nastawienie wpływa na sukces w biznesie? Czy orientujesz się co jest ważniejsze na początki drogi w e-commerce- sposób myślenia, czy może budżet? Na te i wiele innych pytań znajdziesz odpowiedź oglądając bezpłatny webinar Akademii Allegro pt. " Mindset przedsiębiorcy- co robić, żeby wygrać w biznesie?"

08.08.2023

Filozofia Kaizen – coraz lepsze życie metodą małych kroków

Jeśli chcemy sprawić, aby nasze życie stawało się coraz lepsze, powinniśmy nieustannie i krok po kroku dążyć do rozwiązywania napotykanych problemów, usprawniać podejmowane działania, a także pogłębiać zdobytą wiedzę.

03.08.2023

O utracie statusu studenta należy bezzwłocznie poinformować zleceniodawcę. Czasem nawet o wakacyjnej przerwie

Z pewnością wiele młodych osób (do 26 roku życia) pracuje w ramach umowy zlecenie. Dlatego musimy pamiętać, że zakończenie studiów lub skreślenie z listy studentów zobowiązuje nas do jak najszybszego poinformowania naszego pracodawcy o utracie statusu studenta.